Duyuru Arşivi

İmam Hatip Ortaokulları arası Bölge Elemeleri Sonuçları Açıklandı. (YKM) / 11.05.2015
İl Elemelerinde başarılı olan okullarımızın Bölge Elemelerinde değerlendirilmek üzere Yarışma Koordinasyon Merkezine (YKM) gönderdiği videolar, bağımsız jürilerce değerlendirildi ve jüri üyelerinin düzenlediği değerlendirme puantajlarına göre Bölge Elemeleri sonuçları 9 Mayıs 2015 Cumartesi günü Arapça Yarışmaları Facebook hesabı üzerinden açıklandı.

6.Arapça Yarışmaları Bölge Elemelerinde, 10 farklı yarışma bölgesinde birincilik elde eden; şiir, metin canlandırma ve şarkı branşlarında bölgelerini Kayseri'deki finallerde temsil etmeye hak kazanan okullarımızın düzenli listesi, aşağıda belirtildiği gibidir: 

 

ANADOLU İMAM HATİP ORTAOKULLARI ARASI BÖLGE YARIŞMALARI SONUÇLARI:

► Şiir Kategorisi: 

1.Bölge: Ankara Yenimahalle Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu

2.Bölge: Amasya Suluova İmam Hatip Ortaokulu

3.Bölge: Muş Merkez Farabi İmam Hatip Ortaokulu

4.Bölge: Mardin Midyat İmam Hatip Ortaokulu

5.Bölge: Şanlıurfa Eyyübiye Akabe İmam Hatip Ortaokulu

6.Bölge: Adana Sarıçam Şeyh Şamil İmam Hatip Ortaokulu

7.Bölge: Burdur Merkez Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu

8.Bölge: Balıkesir İvrindi İmam Hatip Ortaokulu

9.Bölge: Bursa Osmangazi Süleyman Çelebi İmam Hatip Ortaokulu

10.Bölge: İstanbul Küçükçekmece TOKİ Şehit Çağlar Canbaz İ.H.O.

 

► Metin Canlandırma Kategorisi: 

1.Bölge: Ankara Sincan Ali Semerkandi İmam Hatip Ortaokulu

2.Bölge: Sivas Suşehri İmam Hatip Ortaokulu

3.Bölge: Rize Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan İmam Hatip Ortaokulu

4.Bölge: Bitlis Tatvan İmam Hatip Ortaokulu

5.Bölge: Adıyaman Gölbaşı İmam Hatip Ortaokulu

6.Bölge: Kayseri Yahyalı Fatih İmam Hatip Ortaokulu

7.Bölge: Afyon Karahisar Merkez Kadınana İmam Hatip Ortaokulu

8.Bölge: İzmir Karabağlar Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu

9.Bölge: Kocaeli İzmit Evliya Çelebi İmam Hatip Ortaokulu

10.Bölge: İstanbul Kadıköy Kız İmam Hatip Ortaokulu

 

► Şarkı Kategorisi: 

1.Bölge: Ankara Keçiören Ayvalı İmam Hatip Ortaokulu

2.Bölge: Amasya Suluova İmam Hatip Ortaokulu

3.Bölge: Erzurum Pasinler İbrahim Hakkı İmam Hatip Ortaokulu

4.Bölge: Batman Merkez Mehmet Şimşek İmam Hatip Ortaokulu

5.Bölge: Şanlıurfa Eyyübiye Akabe İmam Hatip Ortaokulu

6.Bölge: Mersin Erdemli Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu

7.Bölge: Antalya Aksu Cihadiye İmam Hatip Ortaokulu

8.Bölge: Eskişehir Odunpazarı Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu

9.Bölge: Bursa Gemlik İmam Hatip Ortaokulu

10.Bölge: İstanbul Arnavutköy Necip Fazıl Kısakürek İ.H.O.

 

6.Uluslararası Arapça Yarışmalarına katılım gösteren tüm okullarımızı tebrik ediyoruz; 

Kayseri'de gerçekleştirilecek olan final yarışmalarında yarışmaya hak kazanan okullarımıza başarılar diliyoruz.